mobil menu
ara

MEZUNLARIMIZA ÇAĞRI

MEZUNLARIMIZA ÇAĞRI
21/07/2014     1320    Facebook da paylaş

İstanbul’da üniversite kazanıp, genellikle bu şehri ilk defa kayıt döneminde gören toy fidanların, gelir gelmez ilk yaptıkları şeylerden biri İKEV’i ziyaret etmek ve burs başvurusunda bulunmaktır. İKEV, bu toy çocukların üniversite hayatları boyunca, kendilerine aile sıcaklığını ve samimiyetini sunmuş, ellerinden tutmuş, onların motivasyonunu üst seviyede tutmaya çalışmış, her toplantıda başarılı iş adamlarını davet ederek ve kendi deneyimlerinden örnekler sunarak onlara yol göstermiş ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmuştur, olmaya da devam edecektir. İKEV Yönetimi, bir zamanlar kendi çektikleri zorlukları, başarılı genç hemşerilerinin de çekmemesi için, hiçbir beklentileri olmaksızın, tamamen gönüllü olarak işlerinden ve ailelerine ayıracakları zamandan feda ederek, İKEV’in gücünü korumasını, bursların eksiksiz ve zamanında öğrencilere ulaştırılmasını sağlamaktadır. 

Benim de bizzat aralarında bulununduğum, öğrencilikleri boyunca İKEV’de iyi vakit geçirmiş bu toy çocuklar, zamanın nasıl hızla akıp gittiğini anlayamadan büyüyüp mezun oluyor ve kendi ayakları üzerinde durmaya başlıyorlar. Aralarında bazıları gerçekten çok başarılı oluyor ve göğsümüzü kabartıyorlar.

Gençler mezun olduktan sonra, önce iş bulma gayreti içine giriyor, başlarda çok yoğun çalışıyor, zamanla terfiler alıyor ve yükseliyor, bu arada aile de kuruyor ve hayatlarındaki     öncelikler değişmiş oluyor. İKEV ailesi olarak, bizler de mezunlarımızın iyi yerlerde olmalarından ve başarılı bir hayat sürüyor olmalarından çok büyük mutluluk duyuyoruz ve hayatlarındaki bu güzel gelişmeleri bizlerle de paylaşmalarını arzu ediyoruz. 

Malesef şimdiye kadar mezunlarımızdan bize geri dönüş yok denecek kadar az. Muhtemelen, yoğun iş hayatı ve vakıfta kayda değer bir şey yapmaya zamanlarının veya maddi olanaklarının yetmeyeceğini düşünmeleri, İKEV ailesine geri dönmeye cesaret etmelerini engelliyor. 

Nispeten yeni bir mezun olarak, sizi temin ederim ki, İKEV hala sıcacık, çok samimi ve eğlenceli bir yer ve geri dönmek kesinlike gözünüzde büyüttüğünüz kadar zamanınızı     almayacak. Ben de bir doktora öğrencisi olarak, gerçekten çok yoğun çalışmama ragmen İKEV’e zaman ayırabiliyorum ve bu bana asla bir külfet gibi gelmiyor. Aksine, oraya her gidişimde işe yaradığımı görmek, onlara olan vefa borcumu ödemeye başladığımı bilmek benim için inanılmaz bir haz. Emin olun, hayatınızı bir düzene oturtmadan hiç kimse sizden maddi destek talep etmiyor. Önce herkes hayatını düzene oturtsun, sonra vefa borcunu ödesin, maddi olamıyorsa bile manevi olarak destek olsun, yanımızda olsun isteniyor. 

İKEV, hala Karaman’dan yeni gelen toy çocukların elinden tutmaya devam ediyor ve sizin desteğinizle bunu daha başarılı bir şekilde yapabilecek, motivasyonu artacak, ailemiz genişleyecek, daha da köklenecek. Ektikleri fidanların meyve verdiğini görmek vakıf yönetimimizi mutlu edecek. Mezunlarımızdan tek isteğimiz, bizleri hatırlamaları,  maddi/manevi desteklerini bizden esirgememeleri, bir zamanlar kendilerinin ihtiyaç duydukları bursa, şimdi başka Karamanlı kardeşlerinin ihtiyaç duyduğunu unutmamalarıdır.

Vakfımız şimdiye kadar hep emin ellerde, profesyonelce yönetildi. Vakıf yönetiminin biz gençlerden isteği, yavaş yavaş yönetime girip, işin mutfağında pişerek bir vakıf nasıl yönetilir bunu uzmanından öğrenerek ileride vakfımızı idare edebilmemiz, daha da güçlendirmemiz ve verilen bu kadar emeği zayi etmememizdir. Vakfımızda yeni bir Yönetim Kurulu Üyesi olmaktan gurur duyuyor ve siz değerli mezunlarımızı aramızda görmeyi dört gözle bekliyorum!!!

Saygılarımla,

Emine Güven Maıorov


  • İLETİŞİM & ULAŞIM
  • Osmaniye Mah. Fabrikalar Cd. No:44
    Bakırköy / İST
  • 0212 542 68 33 / 34
  • Fax: 0212 542 68 60
  • info@ikev.org.tr
  • • Reklam
  • #Takip Et
  • ikev facebook ikev instagram ikev twitter
Copyright © 2020 İKEV, İstanbul Karamalılar Eğitim ve Kültür Vakfı     [ Web Tasarım & SEO by WEBMESLEK ]