mobil menu
ara

GURBETİN PENCERESİNDEN

GURBETİN PENCERESİNDEN
icon yazarSalih AYDIN     26/12/2019     1525    Facebook da paylaş

Karaman Belediyesi tarafından çıkarılacağı tarihleri belli olmayan  İMARET dergisi benim de adresime gönderilmektedir. Her satırlarında sevda kokan kültür fışkıran bu eserin yayınlanmasında başta sahibi Belediye Başkanlığımıza, altın harflerle işleyen yazıları ile basımının gerçekleşmesi için bu kaliteli esere emeği geçen herkese bir gurbetçi olarak şükranlarımızı sunmak şahsım adına kendime bir görevdir herkese teşekkür ediyorum.

SESİNİ KAYBEDEN ŞEHİR..

Bu sayısında da gönlümüzü dağlayan bir yazısıyla Sayın Ahmet Mısırlı’ya ayrıca teşekkür ediyorum, bahsettiği o sesleri tekrar yaşatma ve bir Fatiha gönderilmesine vesile olması nedeniyle sayın Mısırlı gönlüne sağlık Allah kalem tutan ellerine dert vermesin diyorum.

      Bu tür yazıları okudukça hep düşünmüşümdür,  adını
‘’KARAMAN SEVDALILARI’’ koyan sayın Ali Kantürk’e  soru
yorum, acaba bu sevdalılara Karaman şükran borcunu nasıl ödeyecek, öldükleri zaman mı bu şükranlarını sunacak, evetse bu kıymetlerin ölmesini mi beklemektedirler. Atanmış ve seçilmişler Karaman’ın en ileri gelen yetkilileri işte en yakın zamanda Allah’ın rahmetine kavuşmuş olan Türkiye’de tek kültür elçimiz rahmetli Bekir Sıtkı Erdoğan için ne yaptılar acaba, kocaman bir HİÇ.

 Aman zamanını geçirmeyelim yukarıda bahsettiğim zat-ı
muhteremlerden daha fazla Karaman’ı Karaman yapan görev yapmış Karaman’ın kendi evlatlarına bugüne kadar görev yapan Belediye ve kurum başkanlarını, hastane, okul yaptıran dernek Başkanlarının, Karaman’ı taşrada sırtlayan İstanbul Vakfı Başkanı Sayın Suat Sözer’i ve Ankara başkanı Veli Bozkır’a şükranlarımızı sunmak için ölmelerini mi  beklemek lazım.

Karaman’a hizmet veren bürokratın hizmetinin on katı, yüz katı hizmet vermiş Karaman deyince olmazsa olmaz isimlerinden Allah uzun ömürler versin sayın Ali Ünlüer hocamıza, Kemal Bayat abimize, Karamanın her zaman sesini duyuran Medeni Yavuzaslan hocaya, Karaman’ın ekonomi abidesi sayın Yılmaz Babaoğlu’na, Rıza Duru, Talat Duru ailesine, Sami Özdağ beyefendiye yaşarken nasıl şükran duyalım. Bu isimleri nasıl ölümsüzleştirelim sayın Ahmet Mısırlı…..

Biz dışarıdayız, siz içerdesiniz, Belediye meclisi diyorlar, encümen toplantısı diyorlar, kent konseyi diyorlar, özel ve tüzel idare diyorlar bilmiyorum daha ne kadar kendilerine ait meclisleri var bu idare lerin KARAMAN’ın bu seslerini nasıl ölümsüzleştirmeyi düşünüyorlar acaba ?

Rahmetli Muammer Baran abimizide öldükten sonra düşündüler, rahmetli sağlığında parkında oturmak kısmet olmadı. Yazarın şu mısraları benim düşündüklerimi herhalde aynen ifade etmektedir.

                   ‘’Varlığında tuz katmayız aşına,
                     Ölünce türbe yapılır, mezar taşına. ‘’
     
Herkese Mersin’den selam ve saygılar……………
SALİH AYDIN  
0537 790 39 68

 « Diğer Makaleler [hepsi]
  • İLETİŞİM & ULAŞIM
  • Osmaniye Mah. Fabrikalar Cd. No:44
    Bakırköy / İST
  • 0212 542 68 33 / 34
  • Fax: 0212 542 68 60
  • info@ikev.org.tr
  • • Reklam
  • #Takip Et
  • ikev facebook ikev instagram ikev twitter
Copyright © 2020 İKEV, İstanbul Karamalılar Eğitim ve Kültür Vakfı     [ Web Tasarım & SEO by WEBMESLEK ]