mobil menu
ara

Erkeğin kalbine giden yol mideden geçer de, İKEV’e giden yol geçmez mi..?

Erkeğin kalbine giden yol mideden geçer de, İKEV’e giden yol geçmez mi..?
icon yazarNuran UYAR     17/04/2015     1200    Facebook da paylaş

Sıkmalar, batırık ve arabaşı çorbası gönülleri mest etti...!

İstanbul’un nadir de olsa karlı günlerinden birinde yönetim kurulu toplantısında “Arabaşı Gecesi yapalım “konusu gündeme geldi. Ben genelde bu tür etkinliklere biraz karşı çıkıyorum. Biraz demeyeyim hatta bayağı iyi muhalefet yapıyorum. Aslında geçerli nedenlerim de var tabii… İnşaattan dolayı zaten 4-5 yıldır başımızı kaldırıp bir etkinlik yapamadık ki . Çünkü maddi-manevi çok yorulduk… Bir taraftan iskan almaya çalışıyoruz, bir taraftan hala tamir ve tadilatlar devam ediyor, özellikle elektrik ve yangın güvenlik işleri, B Bloğu kiraya verince A Bloğa taşındık, günlük öğrenci sorunları, bürokratik işlemler ve en önemlisi bize miras kalan banka kredi borcunu ödemek için çırpınmalar…

Tabii bütün bu işlerin yanı sıra bir de gelir gelmeden her şeyi tek taraflı karşılamaya karşı çıkıyorum. Haksız da değilim yani.. Her ne kadar bizi kucaklayıp kutlayanlar çoğunlukta ise de sağ olun bile demeden gidenlerin sayısı da asla küçümsenemez. Herkes hoş gelmiş- sefa gelmiş ayaklarına sağlık tüm gelenlerin ama bir de madalyonun öbür yüzü var.  Gönül istiyor ki hemşerilerimiz birazcık maddi destek olsun, birazcık yanımızda olsunlar. Vakıfta çalışmak sadece para ve zaman değil aynı zamanda sevgi ve emek  ister. Sevginizi verin. Ara sıra gelin öğrencilerimizle bir çay için. Onlara bir tepsi börek yapıp getirin annelerinin tadında… 

Bunları bu sabah beni arayarak yazmamı isteyen bir kurucu üyemizin ricası üzerine yazdım. Bana “ biliyorum – atma içine yaz ki insanları düşünmeye zorla “ dedi. Yani biraz yüreğimi açtım sizlere…

Kaldığımız yerden devam edelim… Etkinlikleri vakıf salonumuzda yapmak istemiştik çünkü burayı yaşayın istiyorduk. Daha 3. gün sayı 200 lere çıkına ikinci bir günü de yapmaya karar verdik. 
İlk gün yani 22 Şubat Pazar günü  kurucu üyemiz,  milli şairimiz merhum Bekir Sıtkı Erdoğan anısına yaptık. Giderlerin tamamı bazı yönetim kurulu  üyelerimiz tarafından karşılandı. Etkinlik saati 13 olmasına rağmen her iki günde de açıkçası saat 12’de salon dolmuştu. Yedik, içtik, hocamızı şiirleriyle andık. Çok keyifli bir gün geçirdik.  129 kişiydik galiba bizler hariç..

İkinci etkinliğimiz de duyuru yapar yapmaz hemen doldu. Demek ki bu birlik beraberliğe büyük özlem varmış. Hatta yerimizden çok konuk vardı. Sağ olsun bazı gençlerimiz ayakta geçirdiler günü.  

8 Mart Başar Ailesinin babaları, kurucu üyemiz ve büyük bağışçılarımızdan biri olan sevgili Necdet Başar abimiz hayrına yapıldı. Allah tüm katkısı olanların hayrını kabul etsin. 

Konuklarımız arasında Karaman sevdalısı Devlet Bakanımız ekonomist Sayın Işın Çelebi ve eşleri Şükran Hanım, dostları, Bakırköy Belediye Bakanımız Sayın Dr. Bülent Kerimoğlu, Karaman’dan sırf bizimle olabilmek için günümüze katılan CHP PM üyesi ve Milletvekili aday adayı Sayın Ahmet Ertuğrul, eşleri ve sempatik kızları Pelin, yine maddi – manevi desteği her daim üzerimizde olan kurucu üyemiz BİFA Onursal Başkanı Sayın Yılmaz Babaoğlu ve eşleri Sevda Hanım ve İKEV dostu 140 hemşe
rimiz bizimleydiler. Sağ olsunlar, var olsunlar. 

Bizi yalnız bırakmayan STK başkanları da vardı. Konyalılar Vakfı Başkanı Sayın Mustafa Birim’e, Konya ve Karaman Kamu Çalışanları Dernek Başkanı Sayın Suat Sakarya’ya, Ayrancı Dernek  Başkanı Sayın Hüseyin Uyanık’a katılımları için tekrar teşekkür ederiz. 

Bize telefon eden, telgraf veya çiçek yollayan Değerli Bakanımız Sayın Lütfü Elvan, Eski Bakanlarımız Sayın Ömer Dinçer ve Sayın Fikret Ünlü, ANKADER Başkanı Sayın Veli Bozkır, ERÇEV Başkanı Sayın Reşit Keskin yürekleri ile aramızda oldular. 

Hani bir geziden geldiğinizde çevrenizdekiler  “ yediklerin içtiklerin senin olsun- önce gördüklerini anlat “ derler ya… ben önce gördüklerimi anlattım. Şimdi sıra yediklerimizde… önce içinde Divle peyniri olan sıkmalar ve yanında demli çay…offf  nasıl da özlediğimiz bir tat. Sonra  köşede koca bir tepsi batırık…
tabaklarda masalara uçtu… ve günün yıldızı arabaşı çorbası...
tabii ki hamuru ile birlikte lup lup yutulsun diye. 

Her şey bolca vardı. Eminim ki kimse aç gitmedi. Resimlere baktığınızda konuklarımızın yüzlerindeki ifadeden zaten herkesin ne denli mutlu olduğunu göreceksiniz. 

Aslında masalarda sizlere küçük ikramlarımız olacaktı. Karaman’da yeni açılan ve hızla ünü yayılan bir yöresel yiyecekler sitesi var biliyorsunuz. www.aladukkan.com.tr. 

İşte onlar bize bu etkinliklerimiz için kuru atıştırmalıklar yolladılar. Ama paket kargonun azizliğine uğradı. Günümüze yetişemedi. Ama biz almış kabul ediyoruz sevgili Ahsen Toktay ve Fethiye Duru Hanımlar..

İşte katılamayanlara bu etkinlikleri biraz olsun anlatmaya çalıştım. Günlerin bitiminde bu tatlı yorgunluğu unutturan mutlu anılar kaldı geriye.

İKEV sizlerle güzel. İyi ki beraber olduk. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum.  İnşallah tekrar edeceğiz. Hepinizi seviyorum. 

Mutlu olun, mutlu kalın, yüreğinizden sevgi, çevrenizden 
sevenleriniz hiç eksilmesin. « Diğer Makaleler [hepsi]
  • İLETİŞİM & ULAŞIM
  • Osmaniye Mah. Fabrikalar Cd. No:44
    Bakırköy / İST
  • 0212 542 68 33 / 34
  • Fax: 0212 542 68 60
  • info@ikev.org.tr
  • • Reklam
  • #Takip Et
  • ikev facebook ikev instagram ikev twitter
Copyright © 2020 İKEV, İstanbul Karamalılar Eğitim ve Kültür Vakfı     [ Web Tasarım & SEO by WEBMESLEK ]