mobil menu
ara

BUGÜN İKEV’İN KARAMANEVİ BAYRAMIDIR!

BUGÜN İKEV’İN KARAMANEVİ BAYRAMIDIR!
icon yazarAhmet Mısırlıoğlu     15/04/2014     1156    Facebook da paylaş

6 Ekim 2013 Pazar İstanbul Karamanlılar Eğitim, Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı (İKEV)‘nın bayramıdır. İstanbul’da, ilimizde yurt sathında ve dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm Karamanlıların bayramıdır. Vakıf Başkanı Sayın Suat Sözer ve değerli ekibinin insanüstü bir gayretle ortaya getirip ayağa kaldırdığı emeğin ve gururun vücut bulduğu Karamanevi’nin açılış bayramıdır. Ve ne kadar övünseler azdır.
İnşaat yapılırken, aşamaları ve bağışlar hakkında bilgiler vakfın yayın organı ve Karaman’ın Sesi Gazetesi aracılığı ile kamuoyu sürekli bilgilendirilmiştir. Bugün, yapı inşaat olmaktan çıkıp yuva olmuş, Karamanevi olmuştur.
Başta değerli öğrencilerimizin ve Karamanlıların istifadesine sunulacak bu konforlu ve sıcak yuva hayırsever insanımızın hamiyetli bağışlarıyla âdeta yarışarak yapılmıştır. İnşaat bir zorlukla karşılaşmadan, temdite uğramadan, heyecanla, ihlâsla ve harikulâde bir organize ile tamamlanmıştır.  

Bu Karadağımız kadar ihtişamlı, kalemiz kadar muhkem çok amaçlı gösterişli yapı, hem İstanbul’daki hem il düzeyindeki Karamanlılar için prestij yapı olacağı muhakkaktır. Böylesi projeleri gerçekleştirmek için, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin Karamanlılar Derneğine güç ve esin kaynağı olacaktır.

Ülkemizde sivil toplum kuruluşlarının etkili olduğunu söylemek zordur. Vakıf-dernek gibi gönüllülük isteyen görevlerde, herkesin bir adım geri çekildiğinde, çekilmeyip bir adım önde duran vizyon-misyon sahibi kişiler ortaya çıkar. Bu insanlar, herkesin ancak kendi kayığını yüzdürebildiği günümüzde, emeğini, enerjisini ve mesaisini böylesine kutsal amaçlara vakfederler. Ancak böyle özel insanlar ki büyük gemileri arzulanan limana salimen ulaştırabilirler. İşte böyle her değer, bu yüksek seciyeli şahsiyetlerin karşılıksız sevdası ile aşk ile
yaratılır. Tek getirisi ise yapılan işten duyulan gururdur. İnsanların onlara gönüllerinde kurduğu makamdır. 

Benim âcizane bir teklifim var:      Karamanevine, bizlere bu mutluluğu yaşatan Sayın Suat Sözer beyefendi’nin adı verilmesi uygun olur. Teklifimi, bakanlarımızın, milletvekillerimizin, valilerimizin, belediye başkanlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve kadirşinas kamuoyumuzun takdirlerine arz ediyorum.

Bugün gerçekleşmesinden mutluluk duyduğumuz projenin belki de düşünülmediği 2006 yılında yazdığım kitabımda Sayın Suat Sözer abim için aynen şöyle yazmıştım: İletişim uzmanı, agâh ve latif, organize işler mimarı… Az bile yazmışım…
Bugün, yüce Atatürk’ün, Yunus Emre’nin, Mevlana’nın ve Karamanoğlu Mehmetbey’in ruhları da şad olmuştur.
Projeye emeği geçen Sayın Başkanı, vakfın bugünkü ve dünkü değerli temsilcilerini, maddi-manevi katkı yapan herkesi kutluyorum.
Şehrini aşkile sevenlerin Karamanevi bayramı kutlu olsun!« Diğer Makaleler [hepsi]
  • İLETİŞİM & ULAŞIM
  • Osmaniye Mah. Fabrikalar Cd. No:44
    Bakırköy / İST
  • 0212 542 68 33 / 34
  • Fax: 0212 542 68 60
  • info@ikev.org.tr
  • • Reklam
  • #Takip Et
  • ikev facebook ikev instagram ikev twitter
Copyright © 2020 İKEV, İstanbul Karamalılar Eğitim ve Kültür Vakfı     [ Web Tasarım & SEO by WEBMESLEK ]