mobil menu
ara

AZMİN ZAFERİ... BİRLİK VE BERABERLİĞİN SEMBOLÜ KARAMAN EVİ… TEŞEKKÜRLER SUAT BAŞKAN... TEŞEKKÜRLER İKEV YÖNETİMİ...

AZMİN ZAFERİ... BİRLİK VE BERABERLİĞİN SEMBOLÜ KARAMAN EVİ… TEŞEKKÜRLER SUAT BAŞKAN... TEŞEKKÜRLER İKEV YÖNETİMİ...
icon yazarAli KANTÜRK     15/04/2014     1140    Facebook da paylaş

İstanbul Karamanlılar Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı( İKEV), değişik nedenlerle İstanbul'da yaşayan ancak yüreğinde Karaman sevgisi ve memleket hasreti hiç eksilmeyen ve hep var olan Karaman sevdalısı hemşerilerimiz tarafından kurulan bir vakıftır.

Karamanlıların; birlik ve beraberliğini tesis etmek, sosyal ve ekonomik dayanışma ve yardımlaşmasını sağlamak, Karaman'ın geleneksel ve kültürel özelliklerini yaşatmak, hemşerilik bilincinin, dayanışma ruhunun, aidiyet duygusunun gelişmesini sağlamak, geleceğimizin teminatı gençle rimize eğitim desteği vermek, Karamanımızın sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmak, Karaman'ın gerek yurt içinde ve gerekse yurtdışında tanıtımına yardımcı olmak gibi son derece önemli misyonlar ve amaçlar için yaklaşık 20 yıl önce dernek olarak kurulan, daha sonra Karaman'a hizmet ve faaliyet alanını daha da büyüterek vakfa dönüştürülen İKEV, bu misyonunu; sürekli değişen ve gelişen dünya koşullarına ayak uydurabilen, klasik ve dar bir anlayışın ötesinde kendisine evrensel anlamlar katan vizyonu ile bugüne kadar en başarılı şekilde yerine getirmiştir.

Kuşkusuz ki İKEV'in bu başarı hikayesinin mimarı Karaman aşığı çok değerli hemşerimiz İKEV başkanı Sayın Suat SÖZER'dir. Ve yine tabi ki her zaman Suat Başkanın yanında dimdik duran, iyi günde, kötü günde Suat Başkanın hep yanında olan, maddi ve manevi açıdan her zaman destek veren ve bu başarı hikayesinin temel taşları olan İKEV Yönetim Kurulu Üyeleridir.
Dünya’da istikrarlı, sürekli ve sürdürülebilir hiçbir başarı tesadüf değildir. Her başarının yol hikayesinde çalışmak vardır, emek vardır, alın teri vardır, sabır ve mücadele vardır..

İKEV Karaman Evi Projesi de kuşkusuz ki Suat Başkan ve yol arkadaşlarının büyük özverileri, emekleri ve mücadelesi saye sinde hayata geçirilmiştir. Belki İKEV, "İstanbul Karaman Evi" hedefine ulaşırken; bazen ekonomik, bazen bürokratik, bazen de hiç beklenmeyen diğer bazı sorunlar yaşamıştır. 

Ancak bu sorunların hiçbirisi, isimleri Karaman tarihine altın harflerle yazılacak olan ve gelecek nesillerin kendilerini her zaman hayır dua ile anacağı Sayın Suat SÖZER ve arkadaşlarının yüreğindeki Karaman sevdasından büyük olamamış, sorunlar onları hiç yıldıramamış ve karşılaşılan problemler adeta bu Karaman aşkı içinde eriyip gitmiştir. Çok değerli büyüğüm, İKEV Başkanımız Sayın Suat SÖZER'e ve O'nun şahsında bugüne kadar görev yapmış tüm Yönetim Kurulu Üyele rine, çalışanlarına ve işçisinden mimarına kadar bu eserin hayata geçirilmesinde görev almış herkese sonsuz teşekkürler ediyor ve kendilerini en içten duygularımla yürekten kutluyorum.

İstanbul/Bakırköy'de 9 Mart 2008 tarihinde temelini attığımız ve 6 Ekim 2013 tarihinde açılışını yaptığımız "İstanbul Karaman Evi" gördüğüm ve incelediğim kadarıyla; idari bölümleri, öğrenci yurtları, toplantı salonları, çok amaçlı alanları, dış cephesi, oto parkı, görünümü ve çevre düzenle mesi ile son derece estetik ve fonksiyonel bir özelliğe sahip.
Biliyoruz ki artık İstanbul'a yolu düşen hemşerilerimizin ve misafirlerimizin; bir nefes alacağı, soluklanacağı, hemşerileriyle, dost, arkadaş ve akrabalarıyla rahatlıkla irtibata geçebileceği, buluşabileceği, görüşebileceği, konuşabileceği, oturup bir çay-kahve içebileceği, kendisini evinde gibi hissedebileceği sıcak bir yuvası var. İşte o yuvanın adı "İstanbul Karaman Evi".

Ben inanıyorum "İstanbul Karaman Evimiz" bir çok hayırlı ve güzel konuya vesile olacak, şahitlik edecektir. Güzel Karamanımızın sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınması, yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması, bir çok alanda ve konuda Karaman'ın geleceği ile ilgili etkinlik ve program inşallah "İstanbul Karaman Evi"nde yapılacaktır.

Daha şimdiden bu heyecanı yüreğimde hissediyor ve yaşıyorum. Hiç kuşkusuz ki "İstanbul Karaman Evi"; İçeriği çok zengin Karaman Buluşmalarına, Karaman Günlerine ev sahipliği yapacaktır. 

Burada; Kültür, Tarih, Türk Dil Bayramı, Karamanoğlu Mehmet Bey, Yunus Emre, Pirireis, Atatürk, Kazım Karabekir Paşa... konuşulacaktır. Burada; sanayi, bisküvi, bulgur... konuşulacaktır. Burada; Tarım, hayvancılık, elma, kiraz... konuşulacaktır. Sohbet toplantıları, şiir geceleri, sıla günleri, arabaşı geceleri, batırık günleri... yapılacak ve tabii ki CALLA ve MAYALI ile ÇİMEN EKMEK unutulmayacaktır.
Velhasıl "İSTANBUL KARAMAN EVİ"nde dünyadaki tüm Karamanlılar buluşacak, burada hep Karaman ve Karaman’ın dünü, bugünü ve yarını konuşulacaktır. 
"İSTANBUL KARAMAN EVİ" azmin zaferi, birlik ve beraberliğin sembolüdür. Tüm Karaman Dernek, Vakıf ve Sivil Toplum Kuruluşları için başarılı bir örnektir.
Teşekkürler Suat Başkan. Teşekkürler İKEV Yönetimi "İSTANBUL KARAMAN EVİ" projesinin hayata geçirilmesi sürecinde maddi ve manevi yardımlarını, dualarını esirgemeyen, destek veren, katkı sağlayan herkese ve herkesime şahsım ve Karaman adına bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Ebediyete intikal edenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum.
"İstanbul Karaman Evi"nin ve öğrenci yurdunun uzun yol ve başarı hikayesini adım adım takip eden, projenin sürekli gündemde kalmasını sağlayan; gazetesi, radyosu, televizyonu, internet sayfası ile bütün gelişmeleri Karaman Halkına ve dünyadaki tüm Karamanlılar'a anında aktaran ve anlatan KGRT'ye ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Medeni Yavuzaslan'a ne kadar teşekkür etsek azdır. Yaz, kış, soğuk, sıcak hastalık demeden her zaman İKEV'in yanında olan ve destek veren KGRT çalışanlarına ve Sayın Medeni Hocam'a özellikle çok teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle İstanbul Karaman Evi ve Öğrenci Yurdunun Karamanımıza, ülkemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.
Saygı ve sevgilerimle...

 « Diğer Makaleler [hepsi]
 • İLETİŞİM & ULAŞIM
 • Osmaniye Mah. Fabrikalar Cd. No:44
  Bakırköy / İST
 • 0212 542 68 33 / 34
 • Fax: 0212 542 68 60
 • info@ikev.org.tr
 • • Reklam
 • #Takip Et
 • ikev facebook ikev instagram ikev twitter
Copyright © 2020 İKEV, İstanbul Karamalılar Eğitim ve Kültür Vakfı     [ Web Tasarım & SEO by WEBMESLEK ]