mobil menu
ara

23 KASIM GÜZELLİKLER GÜNÜ !

23 KASIM GÜZELLİKLER GÜNÜ !
icon yazarNuran UYAR     25/02/2015     1191    Facebook da paylaş

Bu öğretim yılının “ Bursiyer Öğrenci Tanışma Günü “  23 Kasım Pazar günüydü. Öğrencilerimizle yaptığımız etkinlikler o kadar güzel ki işte onun için ben o günlere GÜZELLİKLER GÜNÜ diyorum.
 
Her zamanki gibi saat 10.00’da toplanmaya başladık. İlk selamlaşma ve hasret gidermeden sonra beraberce kahvaltımızı yaptık.

Saat 11.00 gibi değerli konuk konuşmacımız,  benim gezgin yol arkadaşım değerli Sevgi Karaca sunumuna başladı. Sevgi  Hanım aslında meslekten Jeoloji Mühendisi. İ.T.Ü.’lü. Ama sonradan yaşam koçu olmuş, yüz okuma sanatı ile ilgili eğitimler almış çok yönlü güzel bir hanımefendi. Sunum çok ilginçti. Gerçekten herkes pür dikkat dinledi. Konu her insan için önemli olabilecek bir konuydu. “Pozitif Düşünme, başarı ve güven “ işin özeti !.

Değerli Sevgi Hanım, bir tatil gününde , yaşta, yağmurda , soğukta sıcacık ailenizle evinizde oturmak yerine bizimle olduğunuz için tüm İKEV Ailesi adına size teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun …

Sevgi Hanım’dan sonra yönetim kurulu üyeleri tek tek kısaca kendilerini,  ardındanda  yenibursiyer öğrencilerimiz kendilerini tanıttılar. Bu yıl öğrencilerimiz çok daha sıcak ve konuşkandılar. Biz artık  gerçekten kocaman bir aileyiz.  Bu yıl da çok başarılı öğrencilerimiz var. Hepsi ile gurur duyuyoruz.
Ortam o kadar güzeldi ki konuşmalar devam etti. Yönetim kurulu üyemiz Mehmet Başar’ın konuşması da çok keyifliydi. Gençlere yaşamından kesitler anlattı. Eminim bu konuşma gençlerimiz heyecan verdi. Teşekkürler Mehmet..

Birkaç mezun öğrencimiz bu yıl aramızdaydı. Üç mezun öğrencimiz burs vermeye başladı. Hem onların toplantıda aramızda olmaları, hem de burs katkıları insanı çok duygulandırıyor. Teşekkürler gençler.

Önümüzdeki yıllarda sizleri yönetimde de göreceğiz. Emine arkadaşımız bayrağı taşımaya başladı… o bayrak elden ele dolaşacak buna artık eminim. Sevgi ve paylaşım tohumları yeşerdi ve filiz vermeye başladı. Ne mutlu bizlere.

Öğle yemeğimiz isminin verilmesini istemeyen bir üyemizin bağışı olan ; bulgur pilavı, kavurma ve aşure idi. Üyemize yönetim kurulumuz adına tekrar teşekkür ederim. Allah tekrarına eriştirsin. Hatta aşure o kadar güzeldi ki bundan sonra yönetim kurulu toplantılarına da aşure bağışlarını bekleriz !!!

Saat 15 itibarı ile öğrencilerimiz ayrılmaya başladılar. Kalanlarla sohbete devam ettik. Aslında kimse ayrılmak istemiyordu ama tatilin son günü. Ertesi gün iş var , okul var..gitmeli artık.

Yeni aramıza katılan bursiyer arkadaşlarımıza tekrar hoş geldin diyoruz. İKEV her zaman yanınızda..orası sizin aileniz bunu sakın unutmayın. Bizler sizler için oradayız.
Bizlere burs fonuna destek veren tüm İKEV Dostlarına da binlerce teşekkürler. Allah verdiklerinizin yerini fazlasıyla doldursun. İyi ki varsınız.

Pazar günü bizleri yalnız bırakmayan üyelerimize tekrar  teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.

Mayıs Ayı toplantımızı şimdiden iple çekiyorum desem !
Sevgiyle kalın.

Çevrenizden sevenleriniz, yüreğinizden sevgi hiç eksilmesin.

Nuran UYAR
0542.422 02 42

 « Diğer Makaleler [hepsi]
  • İLETİŞİM & ULAŞIM
  • Osmaniye Mah. Fabrikalar Cd. No:44
    Bakırköy / İST
  • 0212 542 68 33 / 34
  • Fax: 0212 542 68 60
  • info@ikev.org.tr
  • • Reklam
  • #Takip Et
  • ikev facebook ikev instagram ikev twitter
Copyright © 2020 İKEV, İstanbul Karamalılar Eğitim ve Kültür Vakfı     [ Web Tasarım & SEO by WEBMESLEK ]