mobil menu
ara

VAKIFTAN HABERLER...

VAKIFTAN HABERLER...
05/06/2015     1480    Facebook da paylaş

12 Nisan 2015 Tarihinde Vakfımızın Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Genel Kurulumuza önceki dönemlerde bakanlık yapmış olan hemşerilerimizden Karaman’ın il olmasında büyük emek ve katkıları olan Sayın Işın Çelebi ve Sayın Ömer Dinçer, Emekli Tümgeneral Rıza Küçükoğlu, Çağlayan Adliyesinde Hâkim Ali Yiğin, öğretim üyesi hemşerilerimiz, sanayici iş adamı İhsan Duru ve birbirinden kıymetli hemşerilerimiz ve dostlarımız katıldılar. Bakanlarımız Divan heyetinde görev alarak bizleri onurlandırdılar. Katılan Protokol mensuplarına Kurucu Üye, Vakıf Üyelerine ve dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Genel Kurul öncesi seçime katılacak adaylar arasında görüşme yapılarak hemşerilerimizin de isteği doğrultusunda seçime tek liste halinde girilmiştir.

Genel Kurul bu çerçevede mutedil bir şekilde sonuçlanmış, önceki Başkan Suat Sözer Onursal Başkanlığa seçilmiştir.

Vakıf Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Adem Kırnaz, Prof.Dr. Faruk Alkan, Suat Yıldırım, Mehmet Başar, Salli Yeşildaş, Süleyman İlker Bacak, Emel Talaş Sağlamer ve eski bursiyer öğrencilerimizden Emine Güven Maiorov ile Muharrem Selek seçilmişlerdir.

Yönetim Kurulu ilk toplantısında görev dağılımı yaparak; Vakıf Başkanlığına Suat Yıldırım, Başkan Yardımcılığına Adem Kırnaz ve Vakıf Müdürlüğüne Mehmet Aydemir ‘i seçmiştir.

Vakıf Yönetim Kurulu; İskân alımı ile ilgili olarak bina eksikliklerin tamamlanması, gerekli olan proje tadilatının yapılması, asansör ruhsatı ve itfaiye raporunun alınması için başlatılan çalışmaları sürdürmektedir. Bu arada vakfın terasında su sızıntısı olduğundan proje tadili aşamasında terasın da çatıya dönüştürülmesi değerlendirilmiş ve çatı projesi üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Çatı yapılması halinde ek bir maliyet çıkacaktır, ancak hazır proje tadilatı aşamasında çözüme ulaştırılması da isabetli olacaktır.

Yeni Yönetim Kurulu olarak öncelikle insanımıza, Karamanlıya olan güvenimizi tazelemeliyiz. Zira yaklaşık 30 yıldır kesintisiz her yıl ortalama 100 öğrenciye Burs verme ve takdire şayan oturduğumuz binanın inşaatını tamamlama imkânını bize bu insan kaynağı sağlamıştır. Geçmişte dernekte ve vakıfta yönetimde görev alan,  almayan bütün hemşerilerimize teşekkür etmeyi bir borç sayıyoruz.
 
Dernek aşamasında ilk başkanımız olan rahmetli İbrahim Hulusi Güngör’e, Vakfımız arsasının tahsisinde büyük emek ve katkı sağlayan İ.B.B. önceki Başkanı Ali Müfit Gürtuna’ya, CHP Parti Meclisi Üyesi Ahmet Ertuğrul’a, AK Parti Karaman Milletvekilleri Mevlüt Akgün ve önceki Ulaştırma ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan’a, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na, Karaman önceki Belediye Başkanı Ali Kantürk’e, CHP eski Karaman Milletvekili Bakanımız Fikret Ünlü’ye, yaptıkları önemli bağışlar nedeniyle Karamanlılar Konut Yapı Kooperatifi Üyelerine,  Vakfın kurucu Başkanı ve inşaat aşamasında yoğun emekleri geçen Suat Sözer‘e teşekkür ediyoruz.

Derneğin kuruluş aşamasında Karamanlıları bir araya getiren Yaşar Bacak, Necati Konukseven, Kadir Mangırcı, Hüseyin Terlemez, Mehmet Kaşıkçı, Ali Rıza Dura, İhsan Dura, Ali Dönmez, İbrahim Barut’a, Vakfa ve hayra hizmete inanan bağışçılarımız rahmetli Halil Orman ve çocuklarına, hemşerimiz olmadığı halde vakfımıza büyük bağış yapan Celal Metin’e, rahmetli Ahmet Keleşoğlu ve ailesine, rahmetli Necdet Başar ve ailesine, rahmetli Dr. Fuat Zeyneloğlu ve ailesine,  rahmetli Seval Alkan ve ailesine, rahmetli Sadi Göncü ve ailesine,  Milli şairimiz gururumuz rahmetli Bekir Sıtkı Erdoğan ve ailesine, rahmetli Fahrettin Razi Özden ve ailesine, rahmetli Aliye Yağlıkayış ve ailesine,  ilk bağış sözü veren Yeşildaş ailesine, Karamanlı sanayicilerimizden iş adamı İhsan Duru ve Duru ailesine, Yılmaz Babaoğlu ve Bifa ailesine, Hüseyin Dikici ve ailesine teşekkür ederiz.

Vakfımıza inanç öylesine arttı ki geçen gün noterlikten arayarak bir hemşerimizin  vasiyetname yoluyla mallarını vakfımıza bağışlayacağını belirttiler.

Hemşerimiz Ramazan Divleli; “Vakıf bankaya faiz ödüyor bundan kurtulmamız lazım, ilk bağışı ben yapıyorum” diyerek bizleri duygulandırdı. Biz de Yönetim Kurulu olarak bu fikre sıcak bakıyor ve herkesin bütçesine göre kredi  borcunun  kapanması amacına yönelik, karınca kararınca bağış yapma seferberliği başlatıyoruz. Küçük küçük de olsa bağışlarla borcu sıfırlayabiliriz. Birikimi olan hemşerilerimizden de şahsi imzalarımızla kefil olarak borç alabiliriz.

Bu gibi olaylar bizlerin yorgunluğunu hafifletmekte ve gurur vesilesi olmaktadır.

Vakfımızın B Bloğunun 5 katını kız yurduna kiraya verdik. Kira sözleşmesinde Karamanlı 5 kız öğrenci için ücretsiz barınma şartı koyduk. A Blok giriş ve üstünü (2 katını) Özel bir ortaokula kiraya verdik. Burada da 5’er kişilik 4 sınıf olmak üzere 20 ortaokul öğrencisi hemşerimize ücretsiz İngilizce Kursu şartını sözleşmeye ekledik. Şuanda A Blok giriş katı dışında her yeri kiraya verdik. Kira gelirlerimizin bir bölümünü inşallah vakfımızın arsasını almak için biriktireceğiz.

Vakfımıza olan güveniniz için teşekkür ediyoruz.


Vakıf Yönetim Kurulu adına
Başkan Suat Yıldırım

 


  • İLETİŞİM & ULAŞIM
  • Osmaniye Mah. Fabrikalar Cd. No:44
    Bakırköy / İST
  • 0212 542 68 33 / 34
  • Fax: 0212 542 68 60
  • info@ikev.org.tr
  • • Reklam
  • #Takip Et
  • ikev facebook ikev instagram ikev twitter
Copyright © 2020 İKEV, İstanbul Karamalılar Eğitim ve Kültür Vakfı     [ Web Tasarım & SEO by WEBMESLEK ]